خواص حبوبات

خواص حبوبات تحت تاثیر ارزش غذایی

بی تردید هیچ چیزی به اندازه ارزش غذایی نمی تواند اطلاعات جامعی را در دست ما قرار دهد. براین اساس خاصیت حبوبات را با معرفی ارزش غذایی آن آغاز می کنیم. حبوبات ترکیباتی می باشند که از گیاهان به دست می‌آیند و به همین دلیل چربی در ساختار آن ها کم و فیبر در ساختار آن‌ها زیاد میباشد . چربی در ساختار حبوبات فقط 0.4 گرم میباشد و کلسترول در آن‌ها صفر میباشد . میزان سدیم در حبوبات ۵ میلی گرم، میزان پتاسیم ۲۴۴ میلی گرم، میزان کربوهیدرات ۱۴ گرم و میزان پروتئین ۵ گرم میباشد . این یعنی شما با یک ترکیبسالم مواجه می باشید. میزان ۱۵ درصدی ویتامین ها، میزان ۶۶ درصدی ویتامین سی، میزان ۲ درصدی کلسیم، میزان ۸ درصدی آهن، میزان ۱۰ درصدی ویتامین b و میزان ۸ درصدی منگنز نکاتی می باشند که میتوانند ما‌را نسبت به خاصیت حبوبات امیدوار نماید.

تغییر و تبدیل هریک از این ترکیبات ما را به مواد پرخاصیت و سالمی میرساند. حبوبات شایسته ترین گزینه برای لاغری می باشند وجود فیبر زیاد در حبوبات سبب می‌گردد که شخص هنگام استفاده از آن‌ها حس سیری داشته باشد. از طرف دیگر در ساختار این ترکیبات چیزی به اسم چربی و قند نیست. با این تفاسیر، حبوبات هم دیر جذب میشوند، هم ضد غذا میباشند و هم ترکیبات سالم دارا هستند. یک باز بینی تحقیقاتی نشان داده است که مصرف حبوبات میتواند خطر ابتلا به چاقی را تا ۲۲ درصد کم کند و مواد مفید را جایگزین چربی و قند نماید. فراهم نمودن ویتامین ها و مواد معدنی ضروری بدن سفارش میکنم که یکبار دیگر ارزش غذایی و حبوبات را مرور فرمایید.

در‌این فهرست شما مواد متعدد مانند آهن، منیزیم، فسفر و پتاسیم میبینید که همگی آن‌ها عناصر موردنیاز و ضروری بدن می باشند. این یعنی شما به کمک خواص حبوبات فارغ از اینکه نیازی به مصرف مکمل ها داشته باشید، مواد مغذی و ویتامین های بدن را از شایسته ترین راه ممکن و با بهترین کیفیت ممکن به دست می‌آورید و بدن شما نیز آن‌ها‌را انبار نمی نماید. مزایای دیگری هم برای حبوبات موجود هست که کلیه آن‌ها تحت تاثیر خاصیت حبوبات میباشند. کاهش و تثبیت سطح قند خون، تقویت سلامت قلب، کمک به عملکرد دستگاه گوارش و کمک به عملکرد بهتر بدن مواردی می باشند که حبوبات میتوانند به شما هدیه دهند. سفارش ما این است که خاصیت حبوبات را به طور کامل به خاطر داشته باشید و حتما از آن در برنامه غذایی کوتاه مدت و بلند مدت خویش استفاده فرمایید.

 

نویسنده: مدیر سایت

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.